Τακτικά Εξωτερικά Ιατρεία

line

Κλείστε ραντεβού στα Τακτικά Εξωτερικά Ιατρεία

ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΛ.ΚΕΝΤΡΟΥ 07.30-14.30

ΤΗΛ.:2313303312 &ΤΗΛ.:2313303313


ΣΤΙΣ 14.6.2022 ΘΑ ΔΙΑΤΙΘΕΝΤΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ 1.7.2022 ΕΩΣ ΚΑΙ 30.9.2022.

 Όσοι προσέρχονται σε ιατρεία ΩΡΛ,θα πρέπει να προσέρχονται προσκομίζοντας  PCR TEST ή RAPID TEST.Το ίδιο ισχυει και για όσουν κλείνουν ηλεκτρονικό ραντεβού.

ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΥΓΕΙΑΣ  ΤΗΛ.:2313303330

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΤΩΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΥΓΕΙΑΣ ΟΡΙΖΕΤΑΙ Η 9.6.2022. 

Κλινική Αναισθησιολογίας και Εντατικής Θεραπείας

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ιατρείο Πόνου κάθε Τρίτη-Πέμπτη ώρες: 09.30-12.00 Αμανίτη Αικατερινη (Επίκουρη καθηγήτρια)

 

Καρδιοθωρακοχειρουργική Κλινική

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Εξωτερικό Ιατρείο Καρδιοχειρουργικών περιστατικών κάθε Τρίτη, ώρες: 08.30-11.00
κάθε Πέμπτη, ώρες: 09.00-12.00
Λιακοπούλου Αλεξανδρα (Επιμελήτρια Β'),


Καραπαναγιωτίδης Γεώργιος (Επίκουρος Καθηγητής)
Εξωτερικό Ιατρείο Θωρακοχειρουργικών περιστατικών κάθε Δευτέρα,
ώρες: 09.00-12.00 κάθε Πέμπτη ώρες: 12.00-14.00
Χριστόφορος Φορούλης (Αν. Καθηγητής),

Ταγαράκης Γεώργιος (Επίκουρος Καθηγητής)
Χειρουργικών Παθήσεων ΑΟΡΤΗΣ κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00 - 12.00
Πασχάλης Τόσιος (Αν. Καθηγητής)
Μηχανικής υποστήριξης καρδιακής ανεπάρκειας κάθε Τετάρτη
ώρες: 12.30-13.30
Πολυχρόνης Αντωνίτσης (Επίκουρος Καθηγητής)

 

Α' Καρδιολογικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Τακτικό ιατρείο κάθε Τετάρτη 10.00 - 12.00
κάθε Πέμπτη 10.00-12.00
κάθε Παρασκευή 12.00-14.00
Γεώργιος Καζινάκης (Δ/ντής ΕΣΥ),
Γρηγόριος Σαββόπουλος (Δ/ντής ΕΣΥ),
Αντώνης Κουπαράνης (Επιμελητής Β΄)
Έλεγχος Βηματοδοτών κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.00-12.00
Στυλιανός Παρασκευαΐδης (Δ/ντής ΕΣΥ)
Λιπιδολογικό κάθε Τετάρτη 
ώρες: 12.00-14.00
Αμαλία Μπουφίδου (Δ/ντρια ΕΣΥ)
Συγγενών Καρδιοπαθειών Ενηλίκων Κάθε Πέμπτη
ώρες: 09.00-12.00

Για ραντεβού στο 2310 994838 από 10.00-12.00
Γιαννακούλας Γεώργιος (Αν. Καθηγητής)
Ιατρείο Μυοκαρδιοπαθειών κάθε Τετάρτη
ώρες: 10.00-12.00
Γεώργιος Ευθυμιάδης (Καθηγητής)
Ιατρείο Καρδιακής Ανεπάρκειας κάθε Τρίτη ώρες: 10.30-13.00 Θεόδωρος Καραμήτσος (Αν. Καθηγητής)
Iατρείο Πνευμονικής Υπέρτασης κάθε Τρίτη
ώρες: 09.00-11.30

Για ραντεβού στο 2310 994838 από 10.00-12.00
Γεώργιος Γιαννακούλας (Αν. Καθηγητής)
Καρδιολογικό Μεσογειακής Αναιμίας κάθε Δευτέρα
ώρες: 08.30 – 09.30
Βασίλειος Καμπερίδης (Ακ. Υπότροφος)
Βαλβιδοπαθειών-Δομικών Καρδιοπαθειών κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.30 – 12.00
Ζιάκας Αντώνιος ( Καθηγητής)

 

Α' Νευρολογικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Νευρολογικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 09.00-11.00
Θωμάς Τέγος (Αν. Καθηγητής)
Ειδικό εξωτερικό ιατρείο Αλλαντικής Τοξίνης σε Νευρολογικές Παθήσεις κάθε Παρασκευή
ώρες 11.00-12.00
Θωμάς Τέγος (Αν. Καθηγητής)
Ειδικό Εξωτερικό Ιατρείο Σκλήρηνσης Κ.Π & Νευροανοσολογικών Νοσημάτων (μυασθένειας Gravis, ανοσολογικών νευροπαθειών, φλεγμονωδών μυοπαθειών, παρανεοπλασματικών συνδρόμων) κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00-13.00
Ευφροσύνη Κουτσουράκη (Αν. Καθηγήτρια)
Αγγειακών Εγκεφαλικών Επεισοδίων κάθε Πέμπτη 11.00-12.00 & Παρασκευή 12.30-14.00 Τέγος Θωμάς (Αν. Καθηγητής)
ALZHEIMER - Ανοιας κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00-14.00
Μάρθα Σπηλιώτη (Επίκουρη Καθηγήτρια)
Διαταραχών κινητικότητας και Νόσος Πάρκινσον κάθε Τετάρτη
ώρες: 12.30-14.00
Μαριάνθη Αρναούτογλου (Αν. Καθηγήτρια)
Ιατρείο Επιληψίας κάθε Πέμπτη
ώρες: 13.00-14.00
Μάρθα Σπηλιώτη (Επίκουρη Καθηγήτρια)

 

Β' Νευρολογικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Νευρολογικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 09.00-14.00
Παναγιώτης Ιωαννίδης (Αν. Καθήγητης), Στρίτσου Παναγιώτα
Δημήτριος Παρίσης (Επίκ. Καθηγητή)
Ανοιας και συναφών διαταραχών κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00-.13.00

Παναγιώτης Ιωαννίδης (Αν. Καθήγητης)
Πολλαπλής Σκλήρυνσης κάθε Τετάρτη
ώρες 9.00-11.00
Νικόλαος Γρηγοριάδης (Καθηγητής)
Πάρκινσον-Εξωπυραμιδικά νοσήματα κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00-13.00
Νικόλαος Γρηγοριάδη (Καθηγητής)
Επιληψίας κάθε Παρασκευή
ώρες: 09.00-11.00
Αφράντου Θεοδώρα (Επιμελήτρια Α')
Επιληψίας και εργαστ. Νευροφυσιολογίας κάθε Τετάρτη ώρες: 09.00-12.000 Βασίλειος Κιμισκίδης (Καθηγητής)
Αγγειακών-Εγγεφαλικών Νόσων κάθε Τρίτη
ώρες: 11.00-12.30
Θεόδωρος Καραπαναγιωτίδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Κεφαλαλγίας κάθε Πέμπτη
ώρες: 11.00-13.00
Θεόδωρος Καραπαναγιωτίδης (Επίκουρος Καθηγητής)

 

Α' Νευροχειρουργικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ιατρείο Νευροχειρουργικής κάθε Τρίτη και Παρασκευή
ώρες: 10.00-11.30
Ιωάννης Μπαλογιάννης (Διευθυντής ΕΣΥ)
Μαρία Καρρά (Επιμελήτρια Α΄) Κυριακή Παπαδοπούλου (Επικουρική) Χριστίνα Μπλέ (Ακ. Υπότροφος)
Νευροογκολογικό ιατρείο κάθε 1η Τρίτη του μήνα
ώρες: 11.30-13.00
Νικόλαος Φόρογλου (Καθηγητής),

Σταματίου Σταύρος (Επιμελητής Α΄ ΕΣΥ)

 

Α' Παθολογικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ενδοκρινολογικό Ιατρείο κάθε Παρασκευή
ώρες: 09.00-12.00
Κώτσα Καλλιόπη (Αν. Καθηγήτρια)
Ιδιοπαθών Φλεγμονής Εντέρου κάθε Τετάρτη
ώρες: 09.00-11.00
Γεώργιος Γερμανίδης (Αν. Καθήγητης)
Ιατρείο Διαβητολογικού Κέντρου
ΤΥΠΟΥ Ι)
κάθε Τετάρτη
ώρες: 09.00-11.30
Καλλιόπη Κωτσα (Αν. Καθηγήτρια)
Ιατρείο Διαβητολογικού Κέντρου
ΤΥΠΟΥ ΙΙ)
κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.30-13.30
Καλλιόπη Κωτσα (Αν. Καθηγήτρια)
Εξωτερικά Ιατρεία Ειδικών Λοιμώξεων κάθε Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 9.00 - 11.00
Συμεών Μεταλλίδης (Αν. Καθήγητης),
Παναγιώτης Κολλάρας (Δ/ντής ΕΣΥ),
Θεόφιλος Χρυσανθίδης (Επιμελητής Α')
Ηπατολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.30-14.00
Γεώργιος Γερμανίδης (Αν. Καθήγητης)
Οστεοπόρωση ενδοκρινολογικού Κάθε Τρίτη
ώρες 09.00-12.00
Κώτσα Καλλιόπη (Αν. Καθηγήτρια)
Νεφρολογικό Εξωτερικό Ιατρείο Κάθε Δευτέρα έως Πέμπτη
ώρες: 9.00-11.00
Σαββίδης Νικόλαος (Δ/ντής ΕΣΥ) Βασίλειος Λιακόπουλος (Αν. Καθηγητής)
Ιωάννης Καλεβρόσογλου (Δ/ντής ΕΣΥ)
Αθανάσιος Σιούλης (Δ/ντής ΕΣΥ)
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Τριτη
ώρες: 9.00 - 11.30
Μαρία Παπαιωάννου (Καθηγήτρια)
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00 14.00
Δέσποινα Παντελίδου (Δ/ντρια ΕΣΥ ΕΣΥ)
τηλ.2310 994845
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα
ώρες: 08.00 – 10.30
Παντελής Χαλούδης (Δ/της ΕΣΥ)
τηλ. 2313 303277
Ηπατολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.30 - 14.00
Γεώργιος Γερμανίδης (Αν. Καθήγητης)
Ιατρείο Παθολογίας κάθε Τρίτη και Πέμπτη
ώρες: 9.00 - 11.30
Αντώνιος Σοφός (Δ/ντής ΕΣΥ)
Οδοντιατρείο Ειδικών Λοιμώξεων κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 8.30
Χάρης Χάρης (Επιμελητής Α')
Αιματολογικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Πέμπτη
ώρες 09:00-14:00
Ευδοξία Χατζηχαρίση (Δντρια ΕΣΥ)
Υπερτασιολογικό Εξωτερικό Ιατρείο Κάθε Παρασκευή
ώρες: 09.30-11.00
Ποικιλίδου Μαρία
Υπόφυσης Ενδοκρινολογικού Κάθε Τετάρτη
ώρες: 8.30-10.30
ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΛΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Αναπνευστικών επιπλοκών Covid-19 κάθε Τετάρτη ώρες 12.:00-14:00 Συμεών Μεταλλίδης (Αν. Καθήγητης)

 

Α' Προπαιδευτικής Παθολογικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Παθολογικής Ογκολογίας κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη
ώρες: 9:00 - 12.00
Χαμαλίδου Ελένη - Παναγιώτα (Επιμελήτρια Α')
Ιατρείο Ιδιοπαθών Φλεγμονωδών Νόσων του Εντέρου (Νόσος Crohn, ελκώδης κολίτιδα) κάθε Τετάρτη ώρες: 9.00 - 11.00 Ανδρέας Πρωτόπαπας (Διευθυντής ΕΣΥ)
Παθολογικό κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 9.00 11.00
Μύρου Αθηνά
Κωστούρου Δανάη Θωμαϊς
Ιατρείο Λιπιδίων κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00- 10.00 
Χρήστος Σαββόπουλος (Καθηγητής)
Υπερτασιολογικό Κάθε Πέμπτη
ώρες: 11.00 - 12.00
Χρήστος Σαββόπουλος (Καθηγητής)
Διαβητολογικό κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή
ώρες: 8.30 - 12.00
Τριαντάφυλλος Διδάγγελος (Αν. Καθηγητής),
Γαστρεντερολογικό κάθε Παρασκευή
ώρες: 9.00- 13.30
Ανδρέας Πρωτόπαπας (Διευθυντής)
Αιμόστασης κάθε Τρίτη
ώρες: 12.00 - 14.00
Φώτιος Γκιρτοβίτης (Επιμελητής Α')
Αιματολογικό κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00 - 14.00
Βασίλειος Περιφάνης (Επίκουρος Καθηγητής)
Αιματολογικό κάθε Τρίτη
ώρες: 09.00 - 11.00
κα Γεωργία Καϊάφα (Επικουρη Καθηγήτρια)
Νεφρολογικό κάθε Πέμπτη
ώρες: 9.00 - 11.00
Κανάκης Ευθύμιος (Διευθυντής ΕΣΥ)
Ηπατολογικό κάθε Τρίτη,
8.30-13.30
Πρωτόπαπας Ανδρέας (Διευθυντής ΕΣΥ)
Μεταβολισμού και Παχυσαρκίας κάθε Τρίτη
ώρες: 12.00 - 14.00
Σαββόπουλος Χρήστος (Καθηγητής)

Ηπατικής Κίρωσης
κάθε Δευτέρα
ώρες: 09.00 - 10.30
Ανδρέας Πρωτόπαπας (Διευθυντής ΕΣΥ)

 

Β' Παιδιατρικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Παιδογαστρεντερολογικό κάθε Δευτέρα
ώρες 10:00-12:00
Μούδιου Τατιανή (Επιμελήτρια Α'  ΕΣΥ)
Ιατρείο Υπέρτασης Παίδων Εφήβων κάθε Δευτέρα
ώρες: 11.00 12.30
Μαρία Στάμου (Διευθύντρια ΕΣΥ)
Τακτικό Εξωτερικό Ιατρείο κάθε Δευτέρα & Παρασκευή
ώρες: 9.00-10.30
Ντούμα Στεργιάννα (Δ/ντρια ΕΣΥ),
Μούδιου Τατιανή (Επιμελήτρια Α'  ΕΣΥ) Δουλιόγλου Βάη (Διευθύντρια ΕΣΥ) Κλεισαρχάκη Αγγελική (Επιμελήτρια Β'  ΕΣΥ) Γκιζα Στυλιανή
Ενδοκρινολογικό Παίδων Κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00-12.30
Ασημούλα Γαλλή-Τσινοπούλου (Καθηγήτρια  ΑΠΘ)
Αιματολογικό Ιατρείο Παίδων κάθε Τρίτη, Τετάρτη & Πέμπτη
ώρες: 9.00-11.00
Αθανάσιος Τραγιανίδης (Επίκουρος Καθηγητής ΑΠΘ) Εμμανουήλ Χατζηπαντελής (Αν. Καθηγητής ΑΠΘ)
Ογκολογικό Ιατρείο Παίδων Δευτέρα έως Παρασκευή, ώρες 9.00-11.00 Αθανάσιος Τραγιαννίδης (Επίκουρος Καθηγητής)

Εμμανουήλ Χατζηπαντελής (Αν. Καθηγητής ΑΠΘ)
Νευρολογικό Ιατρείο Παίδων κάθε Τρίτη
ώρες: 9.00-11.00
Ευάγγελος Παύλου (Καθηγητής ΑΠΘ)
Καρδιολογικό Ιατρείο Παίδων (Εργαστήριο Υπερηχοκαρδιογραφίας) κάθε Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 10.00-14.00
Ανδρέας, Γιαννόπουλος (Καθηγητής ΑΠΘ)
Γενετική Συμβουλευτική κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00-11.00
Φιδάνη Στυλιανή (Καθηγήτρια ΑΠΘ)
Νεφρολογικό Ιατρείο Παίδων κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00-12.30
Μαρία Στάμου (Διευθύντρια ΕΣΥ)
Παιδικού Διαβήτη Κάθε Τετάρτη, Πέμπτη
ώρες: 09.00-12.00
 Ασημούλα Γαλλή-Τσινοπούλου (Καθηγήτρια ΑΠΘ) Ζαχαρούλα Καραμπούτα  (Δ/ντρια ΕΣΥ)
Παιδοπνευμονολογικό κάθε Πέμπτη
ώρες 08:30-11:00
Χαϊδοπούλου Αικατερίνη (Καθηγήτρια ΑΠΘ)
Παιδικής Κεφαλαλγίας κάθε Παρασκευή
ώρες: 11.00-12.30
Δουλιόγλου Βάη (Διευθύντρια ΕΣΥ)
Ιατρείο Νευρομυϊκών Παθήσεων (MDA Hellas) κάθε Δευτέρα
ώρες: 10.00-13.00
Παύλου Ευαγγελος (Καθηγητής ΑΠΘ)

 

Α' Προπαιδευτικής Χειρουργικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Παχέος εντέρου κάθε Τρίτη
ώρες: 09.00 10.00
Αντώνιος Μιχαλόπουλος (Καθηγητής)
Μαστού κάθε Δευτέρα  
ώρες: 09.00 11.00
Σμαρώ Νέττα (Δ/ντρια ΕΣΥ)
Διαγνωστικών και Επεμβατικών Ενδοσκοπήσεων καθημερινά 9.00 - 11.00 Αικατερίνη Κοτζάμπαση (Δ/ντρια ΕΣΥ)
Αγγειοχειρουργικής κάθε Τετάρτη & Παρασκευή
ώρες: 08.30 - 10.00
Κτενίδης Κυριάκος
(Καθηγητής),
Κουτσουμπέλης Ανδρέας (Επιμελητής Β')

Γκιώνης Μιχαήλ
(Επιμελητής Β')
Γενικής Χειρουργικής κάθε Δευτέρα, Πέμπτη
ώρες: 9.00 12.00
Σμαρώ Νέττα (Δ/ντρια ΕΣΥ)
Κυβρακίδης Εμμανουήλ (Δ/ντής ΕΣΥ)
Ήπατος – Παγκρέατος - Χοληφόρων κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00-10.40
Παραμυθιώτης Δανιήλ (αν. Καθηγητής)
Ορθοπεδικού τραύματος κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00-10.40
Ηρακλής Ιτσιόπουλος (Επιμελητής Α')
Χειρουργικής ενδοκρινών αδένων ΠΡΧ κάθε Τρίτη
ώρες: 10.00-11.00
Παπαβραμίδης Θεοδόσιος (επικ. καθ. ΑΠΘ)

 

Γ' Χειρουργικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Εξωτερικό Ιατρείο Γενικής Χειρουργικής κάθε Τρίτη, Παρασκευή
ώρες: 10.00-12.30
Λαγόπουλος Βασίλειος(Επιμελητής Β') Λάσκου Στυλιανή ((Επιμελήτρια Β')
Παχέως εντέρου κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00-12.30
Χριστόφορος Κοσμίδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Μαστού κάθε Παρασκευή
ώρες: 11.00-13.00
Χριστόφορος Κοσμίδης (Επίκουρος Καθηγητής)
Ορθοπεδικό κάθε Τετάρτη
ώρες: 9.00 - 12.00
Δημοσθένης Τσίτουρας ((Επιμελητής Β'))

 

Γ' Ψυχιατρικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ψυχιατρικό Δευτέρα, Παρασκευή
ώρες: 9.00 - 12.00 Τετάρτη, 9.00 - 12.00
Κωνσταντίνος Φουντουλάκης (Καθηγητής),

Κυζιρίδης Θεοχάρης (Επιμελητής Β')
Ιατρείο Επανερχομένων κάθε Τρίτη, Πέμπτη
09.00 - 12.30
Προκόπιος Προκοπίου (Επιμελητής Α')
τηλ. 2310 993379,

Καρακατσούλης Γρηγόρης (Επιμελητής Β')
Μονάδα Εφήβων(Αγίας Σοφίας 46) Καθημερινά 

Π.Τατσιοπούλου

Σπ. Κώτση 

Χ.Δεσερή

 

Παιδιού και Εφήβου Καθημερινά

Γ. Μανωλοπούλου,
Σπ. Κώτση,
Χ. Δεσερή

Π.Τατσιοπούλου

τηλ. 2313303203 καθε Τρίτη 8:00-10:00 

Ενέσιμων Αντιψυχ. Μακρ. Διάρκειας κάθε Δευτέρα,Τετάρτη,
ώρες: 9.00 - 12.00
Προκόπιος Προκοπίου (Επιμελητής Α')

Τηλεψυχιατρικής
Κάθε Τετάρτη
ώρες: 09:00-12.00
Κωνσταντίνος Φουντουλάκης (Καθηγητής ΑΠΘ)

 

Α' Ωτορινολαρυγγολογικής Κλινικής

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Τακτικό Ω.Ρ.Λ. Ιατρείο κάθε Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 8.30 12.00
Κάρκος Πέτρος (Επικ. Καθηγητής)
Ζήση Αννα (Επιμελητής Β')
Ογκολογικό Ω.Ρ.Λ. Ιατρείο κάθε Τετάρτη
ώρες: 11.00 13.30
Στέφανος Τριαρίδης (Καθηγητής),

Ραχωβίτσας Δημήτριος, (Επιμελητής Β'),
Ζήση Αννα (Επιμ. Β΄)
Τσιρόπουλος Γαβριήλ, (Επιμελητής Α')
Ιατρείο Ρινολογίας και Αλλεργιολογίας και Οσφρητικών Διαταραχών κάθε Δευτέρα
ώρες: 09.00 11.00
Ραχωβίτσας Δημήτριος (Επιμελητής Β'),
Διαταραχών Φωνής και Κατάπωσης κάθε Τρίτη
ώρες: 09.30- 11.00

κάθε Τετάρτη
ώρες: 09.30- 11.00
Κάρκος Πέτρος (Επικ. Καθηγητής)

Πρίντζα Αθανασία (Επίκ. Καθηγήτρια)
Παρακολούθηση ασθενών Κλινικής
(Επανερχομενων)
κάθε Πέμπτη
ώρες: 12.00- 13.30
Ραχωβίτσας Δημήτριος, (Επιμελητής Β')
Ιατρείο Τραχηλικών Διογκώσεων κάθε Δευτέρα
ώρες: 09.00-10.00
Κάρκος Πέτρος (Επίκ. Καθηγητής),
Ιατρείο Ροχαλητού & Υπνικής ʼπνοιας κάθε Πέμπτη
ώρες: 12.00 - 13.00
Ζήση ʼννα (Επιμελητής Β')

 

Οφθαλμολογική κλινική

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Γλαυκωματικό Ιατρείο Κάθε Δευτέρα, Παρασκευή 8.30- 12.00 Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής),

Κώνστας Αναστάσιος (Καθηγητής)
Αμφιβληστροειδούς και Οφθαλμικών Φλεγμονών Δευτέρα
ώρες: 8.00-12.00
Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)
Ηλικιακής Εκφύλισης της Ωχράς κάθε Τρίτη, Πέμπτη
ώρες: 8.00 - 12.00
Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)
Διαβητικής Αμφιβληστροπάθειας και Αγγειακών Παθήσεων κάθε Τετάρτη
ώρες: 8.00 - 12.00
Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)
Κερατοειδούς, Οφθαλμικής επιφάνειας Κάθε Τετάρτη
ώρες: 8.30 - 12.00
Κων/νος Μπομπορίδης (Επικουρος Καθηγητής)
Οφθαλμολογικό Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή
ώρες: 8.30- 12.30
Γεώργιος Μπαλανίκας (Διευθυντής)
Οφθαλμολογικό παίδων Κάθε Πέμπτη (8.30-12.30), Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)
Κερατοειδους Κάθε Τετάρτη
8.30- 11.30
Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)
Καταράκτη Κάθε Πέμπτη
8.30- 12.30
Τοπούζης Φώτιος (Καθηγητής)

 

Πυρηνική Ιατρική

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Θεραπευτικό Ιατρείο Πυρηνικής Ιατρικής Καθημερινά ώρα: 09.00  Τηλ. Επικοινωνιας 2323303133 καθ. κο Ι. ιακώβου

 

Ακτινοθεραπευτικό

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας Καθημερινά
ώρες: 8.00 12.00
ΚΑΠΙΤΣΕΛΛΟ ΑΝΤΩΝΙΟ,
ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΑΛΕΞΙΑ

 

Ακτινολογικό Εργαστήριο

Ιατρείο Ωράριο Υπεύθυνοι ιατροί
ΥΠΟΔΟΧΗΣ, ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ κάθε Πέμπτη ώρα: 10.00 ΠΡΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Καθηγητής)
ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ – ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗΣ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ κάθε Πέμπτη ώρα: 10.00 ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΑΔΑΜ (Καθηγητής)
Υποδοχής, συζήτησης και συμβουλευτικής ασθενών για την επίλυση προβλημάτων με μεθόδους Επεμβατικης Ακτινολογίας Κάθε Παρασκευή 09.00- 13.00 ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΦΟΙΝΙΤΣΗΣ (Επικ. καθηγητής ΑΠΘ)



Συμπληρωματικά λειτουργούν τα Ιατρεία-Εργαστήρια

ΩΡΛ κλινική

Ιατρείο Υπεύθυνοι ιατροί
Ακουολογικό Γεώργιος Ψύλλας (Επικουρος Καθηγητής)
Ακοής και Ισορροπίας Γεώργιος Ψύλλας (Επικουρος Καθηγητής)

 

Καρδιολογική κλινική

Ιατρείο Υπεύθυνοι ιατροί
Κέντρο κόπωσης Σαββόπουλος Γρηγόριος (Δ/ντής ΕΣΥ)
   
Υπερηχοι Σαββόπουλος Γρηγόριος (Δ/ντής ΕΣΥ)